Jak wybrać drukarkę?

Niełatwo jest spędzać godziny na tworzeniu czegoś na komputerze. Czy to długi list, zredagowany obraz, czy nawet pierwsza powieść, w końcu napotkasz ten sam problem: jak wydostać go z komputera? Jedno rozwiązanie: użyć drukarki.
 
Wybór drukarki to nie lada wyczyn - dostępna jest oszałamiająca tablica, wszystkie z różnymi funkcjami. Oto przewodnik, który pomoże ci przezwyciężyć to zamieszanie!
 
Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, jak wybrać drukarkę.
 
Krok 1: Zdecyduj, co zamierzasz zrobić z drukarką. Jeśli chcesz tylko dostać listy w dół na papierze lub wydrukować okazjonalną stronę internetową, prawdopodobnie będziesz chciał iść z drukarką atramentową - to znaczy taką, która tworzy obrazy, napędzając małe krople tuszu na papier. Te drukarki mogą być tak tanie, jak około 30 funtów - choć wiele z nich posiada dodatkowe funkcje, które podnoszą koszty, a wkłady z atramentem mogą być bardzo drogie.
 
Krok 2: Zadaj sobie pytanie, czy chcesz wydrukować dużą liczbę kopii. Jeśli piszesz powieść lub jesteś studentem drukującym niekończące się eseje, liczba stron może szybko się sumować. W tym przypadku zalecamy zakup drukarki laserowej, która działa podobnie jak kserokopiarka. Koszt początkowy jest wyższy niż w przypadku drukarki atramentowej (bliżej 100 funtów), ale zaoszczędzisz dużo pieniędzy na kosztach atramentu, ponieważ kasety z tonerem muszą być wymieniane znacznie rzadziej.
 
Krok 3: Dowiedz się, ile miejsca masz i ile chcesz wydać. Zapięte na miejsce czy na gotówkę? Możesz chcieć mieć drukarkę All-in-one. Łączy on w sobie skaner i kserokopiarkę (plus czasami faks) ze zwykłą drukarką atramentową lub laserową. Kosztuje około 250zł, stały się tak popularne, że może być trudno kupić drukarkę bez tych wszystkich funkcji!
 
Krok 4: Zdecyduj, gdzie ma być drukarka. Jeśli zamierzasz utrzymać go w pobliżu komputera i używać go głównie samemu, bardziej tradycyjna (i tańsza) wersja przewodowa (to jest taka z przewodem pomiędzy komputerem a drukarką) prawdopodobnie Ci odpowiada. Jednakże, jeśli chcesz umieścić drukarkę w innym pomieszczeniu całkowicie i/lub będzie udostępniać ją innym, wersja bezprzewodowa będzie prawdopodobnie najlepsza. Jednak w przypadku tego ostatniego, należy upewnić się, że połączenie z siecią WLAN jest odpowiednie.
 
Krok 5: Jesteś początkującym fotografem, czy nawet trochę bardziej poważnie podchodzisz do tego tematu? Jeśli tak, prawdopodobnie spodoba ci się wydrukowanie własnych zdjęć. Zwykły typ drukarki doskonale nadaje się do drukowania zdjęć na papierze, ale aby uzyskać błyszczący wygląd przetwarzanego w laboratorium zdjęcia, potrzebna jest specjalistyczna drukarka fotograficzna. Koszt jest bardzo zróżnicowany, ale powinieneś być w stanie odebrać go za około 50 funtów. Pamiętaj jednak - nie możesz użyć tego do drukowania dokumentów!

Zobacz również