Urządzenia mobilne w firmie – jak nimi zarządzać?

bezpieczeństwo urządzeń firmowychZ urządzeń mobilnych korzysta obecnie większość firm – trudno jest się temu dziwić, skoro wszystkie oferowane przez nie funkcje w tak ogromnym stopniu ułatwiają prowadzenie działalności. Warto jednak sięgnąć po odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym można znacznie zmniejszyć ryzyko kradzieży poufnych danych, jakie są przechowywane na takich urządzeniach.

Jednym z największych niebezpieczeństw dla chronionych danych stanowi zgubienie lub, co gorsza, kradzież urządzenia, na którym jest ono przechowywane. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą może być funkcja RemoteKill®, która pozwala na błyskawiczne, zdalne odcięcie dostępu do najważniejszych danych na takim urządzeniu. Dzięki niemu żadna niepowołana osoba nie będzie mogła do nich dotrzeć.

jak kontrolować urządzenia firmoweOffline Curfew™ to kolejna przydatna funkcja chroniąca przed niewłaściwym wykorzystywaniem dostępu do danych przez pracowników, którzy go posiadają. Zakłada ona, że pracownik o określonej wcześniej godzinie zaloguje się "kontrolnie" do systemu. Jeśli tego nie zrobi, to może to być dla nas pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak i być może nasze dane są zagrożone. Wówczas automatycznie włącza się szyfrowanie plików, a dostęp do danych zostaje odcięty.

Oprogramowanie EXO5 zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami mobilnymi w danej firmie. Dzięki niemu można na bieżąco sprawdzać, czy nie są one wykorzystywane w nieodpowiedni sposób i czy przypadkiem do przechowywanych na nich poufnych danych nie uzyskują dostępu niepowołane do tego osoby.

Zobacz również