Sposoby na zabezpieczanie urządzeń mobilnych w firmie

zabezpieczenie urządzeń mobilnychRemoteKill® jest jedną z najlepszych funkcji pozwalających na skuteczne zabezpieczanie poufnych danych każdej firmy. Jeśli urządzenie zostało skradzione, możemy dzięki tej funkcji natychmiast zablokować dostęp do poszczególnych jego elementów – przede wszystkim wybranych danych, do których nie powinny dostać się niepowołane osoby.

zabezpieczenie urządzeń firmowych

Bardzo często bywa też tak, że dajemy poszczególnym pracownikom dostęp do wybranych danych. Funkcja ta pozwala na szybkie cofnięcie takiego dostępu w sytuacji, kiedy kończymy już współpracę z daną osobą. Funkcja ta może ponadto zablokować sektor rozruchowy dysku twardego, co w praktyce sprawia, że urządzenie staje się bezużyteczne – nie da się wówczas uruchomić jego systemu operacyjnego.

Inną ważną funkcją jest Curfew™. Śledzi ona godziny, o których pracownik próbuje korzystać z określonych aplikacji lub danych. Jeśli dzieje się to w porach dnia poza godzinami pracy, natychmiast uruchamia się funkcja blokowania dostępu. Ważną cechą wymienionych wyżej funkcji jest to, że można korzystać z nich w czasie rzeczywistym. W przypadku jakichkolwiek zagrożeń dla bezpieczeństwa firmy natychmiastowa reakcja jest niesamowicie istotna, bowiem tylko ona pozwoli nam na szybkie zażegnanie zagrożenia i zabezpieczenia danych firmy.

Zobacz również