Kontrola urządzeń mobilnych w firmie

Kontrola urządzeń firmowychNa urządzeniach mobilnych należących do firmy bardzo często przechowywane są liczne, bardzo poufne dane. Niestety, skuteczne ich zabezpieczenie przed kradzieżą – również ze strony pracowników – w wielu przypadkach jest bardzo trudne.

kontrola pracowników firmyWarto zatem wiedzieć, że za pomocą jednego tylko urządzenia można korzystać z szeregu funkcji, które pozwalają na znaczne zwiększenie takiego bezpieczeństwa. Śledzenie i lokalizowanie urządzeń w czasie rzeczywistym należy do najważniejszych możliwości. Dzięki temu można stale mieć kontrolę nad tym, gdzie pracownicy korzystają z takich urządzeń. Jest to również bardzo przydatne w kontrolowaniu tego, gdzie poruszają się nasi pracownicy – być może odkryjemy dzięki temu, że niekoniecznie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków.

Wszystkie dane dotyczące ich lokalizacji są na bieżąco wyświetlane na interaktywnej mapie. Kolejną ważną tutaj możliwością jest zarządzanie takimi urządzeniami w czasie rzeczywistym. Jeśli tylko wykryjemy jakąkolwiek kradzież, możemy natychmiast zdalnie odciąć dostęp do poszczególnych ich funkcji czy znajdujących się na nich danych.

Zobacz również