Kontrola firmowych urządzeń mobilnych

kontrola firmowych urządzeńIT Asset Management to funkcja znacznie ułatwiająca pełną inwentaryzację oraz kontrolowanie urządzeń mobilnych danej firmy. Pozwala ona na generowanie specjalnych raportów dotyczących tego, jak poszczególne urządzenia były wykorzystywane i czy dostępu do nich nie otrzymały przypadkiem niepowołane do tego osoby.

W oprogramowaniu dostępne są gotowe szablony raportów, można jednak tworzyć również własne, specjalnie dopasowane do swoich potrzeb. Funkcja ta kontroluje również używanie funkcji RemoteKill®, która służy do sprawdzania, w jakich celach używane są firmowe urządzenia. Oczywiście, funkcja daje również pełen wgląd w to, jakie nowe aplikacje były instalowane na danym urządzeniu, kiedy były uruchamiane i jakie zmiany wprowadziło ich pojawienie się w dysku.

bezpieczne urządzenia firmoweJednym z największych niebezpieczeństw jakie mogą grozić takim urządzeniom w firmie jest nagła ich kradzież. Funkcja RiskSense™ może być bardzo pomocna w przypadku takich trudnych sytuacji. Nieustannie monitoruje ona wszystkie działania wykonywane za pomocą danego urządzenia. Jeśli nagle ich użytkownik zacznie wykonywać jakiekolwiek działania które zbyt mocno odbiegają od wcześniejszego schematu, program natychmiast informuje o tym administratora. Można zatem szybko reagować na wszelkie podejrzane operacje które ujawniają chociażby cień ryzyka, że urządzenie faktycznie zostało skradzione. Aplikacja jest bardzo funkcjonalna i można ją łączyć również z innymi programami zabezpieczającymi dane. W ten sposób jeszcze bardziej zwiększymy bezpieczeństwo swojej firmy.

Zobacz również