Oryginalne prezenty dla maluszków

Szukając odpowiedniego prezentu dla niemowlaka, dobrze jest wyjść nieco poza schemat pluszaków, gryzaków i grzechotek i kupić dziecku oryginalną zabawkę, która pochłonie je bez reszty. Na rynku zabawkarskim znaleźć można wiele ciekawych propozycji, których wartości edukacyjne łączą się z walorami zabawek, tworząc idealne i wartościowe połączenie.

Jakie zabawki wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem zabawki dla malutkiego dziecka, dobrze jest wziąć pod uwagę zabawki edukacyjne. Kategoria tego typu produktów jest bardzo szeroka i pozwala doskonale dopasować zabawki do zainteresowań malucha. To doskonałe prezenty dla niemowlaka, które zapewnią mu mnóstwo rozrywki i ważnej dla rozwoju nauki podstawowych rzeczy.

Do tego typu zabawek z pewnością zalicza się metkowiec sensoryczny. Jest to niezwykle prosta zabawka wykonana z kawałka materiału, do którego wszyte zostały różnorodne metki. Różnią się one kolorem, kształtem, długością, rodzajem materiału i fakturą, które interesują dzieci i podczas zabawy pozwalają im jednocześnie ćwiczyć kilka zmysłów na raz, co doskonale wpływa na ich rozwój. Sam metkowiec wydaje również dźwięki – najczęściej szeleszczenie, by dodatkowo angażować do ćwiczeń również słuch niemowlaka.

Dla dzieci odrobinę starszych dobrze wybrać matę bądź stół edukacyjny. To kolejny rodzaj zabawek, które zapewniają doskonałą zabawę idącą w parze z rozwojem. Zabawki te stają się dla maluchów bezpieczną przestrzenią, na której mogą poznawać świat, wykorzystując do tego różnorodne przedmioty. Wydające dźwięki, interaktywne, z efektami świetlnymi a także takie, które wydają dzieciom proste polecenia – to doskonały sposób na ciekawe spędzenie czasu i naukę, która w trakcie zabawy przyswaja się najlepiej.

Niezwykle popularne są również pchacze – zabawki, które pomagają dzieciom w nauce chodzenia. Ich lekka, niezabudowana konstrukcja sprawia, że dziecko samo może rozpocząć ćwiczenia, gdy poczuje się gotowe, a dobra stabilność i prostota poruszania zabawką bardzo pomaga w nauce chodzenia. Dodatkowo pchacze wyposażone są w różnorodne zabawki stymulujące naukę chodzenia: na przykład piłeczki, które dziecko musi złapać, przejeżdżając po nich pchaczem. Część z nich na przednim panelu posiada również wbudowane zabawki edukacyjne, takie jak kolorowe przyciski wydające dźwięki, literki bądź cyferki, dzięki czemu w przerwach od pieszych wypraw maluch może rozwijać również swoją wiedzę o świecie.

Gdzie szukać zabawek?

Dobrym miejscem do poszukiwań oryginalnych prezentów dla niemowlaków jest internetowy sklep z zabawkami, na stronie którego w prosty sposób można zapoznać się z szeroką ofertą produktów.

Ekspert hulahop.pl poleca, by do poszukiwań wykorzystywać listy polecanych produktów oraz promocji a także rankingi różnorodnych produktów, które pomogą rozeznać się w najlepszych zabawkach z danej kategorii.

Podczas wybierania zabawek warto również skorzystać z intuicyjnych filtrów, które pomogą w odnalezieniu jedynie tych zabawek, które spełniają określone przez klientów kryteria.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również