Funkcje do ochrony danych firmy

ochrona danych firmyIstnieje szereg przydatnych funkcji, które mogą być niezwykle pomocne w chronieniu poufnych danych każdej firmy. Warto bliżej się z nimi zapoznać, bowiem dzięki nim ryzyko jakiejkolwiek kradzieży danych przez osoby które mają do nich dostęp od razu drastycznie spada.

Bitlocker i Filevault to dwie proste z pozoru funkcje, które pozwalają na szyfrowanie dysków twardych urządzeń mobilnych używanych w danej firmie. Takie oprogramowanie jest niejako wbudowane w strukturę systemu operacyjnego z którego korzysta urządzenie, zatem trudno jest je wykryć czy w jakikolwiek sposób unieszkodliwić.

Sama jego obsługa jest przy tym bardzo prosta, a każdy użytkownik posiada łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Do korzystania z dostępnych w nim funkcji nie są potrzebne żadne umiejętności czy doświadczenie. Jest to bardzo ważne, bowiem wydaje się, że szyfrowanie dysku twardego i następnie obsługiwanie wszystkich chronionych w taki sposób danych to trudne zadanie dla zaawansowanych informatyków. Korzystając z oprogramowania EXO5 coś takiego nie sprawia jednak żadnych problemów.

wyciek danych firmowychOprogramowanie zostało przygotowane specjalnie z myślą o obowiązujących obecnie wymogach prawnych. Pozwala na zabezpieczenie wszystkich danych, które są chronione obowiązującymi w naszym kraju normami. Program automatycznie generuje również raporty dotyczące tego, jakie dane były wykorzystywane przez pracowników w wybranym okresie; pozwala to na szybkie sprawdzenie, czy w naszej firmie nie zostały naruszone żadne takie normy.

Każda firma może mieć pod względem bezpieczeństwa inne potrzeby, w każdej też obowiązują inne standardy. Oprogramowanie EXO5 jest na tyle uniwersalne, że może być dostosowywane specjalnie do polityki prywatności i bezpieczeństwa, prowadzonej przez konkretną firmę.

Zobacz również