Chroń dane swojej firmy

ochrona danych firmowychSkuteczna ochrona danych swojej firmy jest niezwykle ważną rzeczą dla każdego przedsiębiorcy. Niestety, statystyki pod tym względem są wręcz przerażające i doskonale pokazują, że lwia część firm w Europie nie potrafi prawidłowo o to zadbać. W samej tylko Polsce kradzieży danych, szczególnie przechowywanych na urządzeniach mobilnych, doświadczyło około 40% firm.

jak chronić dane firmyTakie zagrożenia niekoniecznie muszą pochodzić z zewnątrz, bowiem wielu właścicieli przedsiębiorstw przyznaje, że największe ryzyko często stwarzają sami pracownicy firmy. Skoro jednak istnieją takie zagrożenia, to siłą rzeczy muszą też istnieć liczne sposoby na skuteczne radzenie sobie z nimi. Koniecznie trzeba się tym zainteresować, bowiem dzięki temu dane naszej firmy staną się znacznie bezpieczniejsze.

Okazuje się, że jeden tylko produkt pozwala na ogromne zwiększenie bezpieczeństwa swoich danych i naprawdę skuteczne zabezpieczenie ich przed jakąkolwiek kradzieżą. Umożliwia on pełne dopasowanie swojej firmy do najważniejszych standardów bezpieczeństwa. Do najważniejszych funkcji produktu należy stałe śledzenie urządzeń mobilnych należących do firmy i wszystkich operacji, jakie są za ich pomocą wykonywane – daje to pewność, że nie są one wykorzystywane w żadnych niewłaściwych celach.

Pozwala on również na szyfrowanie i blokowanie dostępu do wybranych plików czy folderów, tak, aby pracownik mógł korzystać jedynie z tych rzeczy, do których jest akurat uprawniony. Te i inne funkcje powodują, że poziom bezpieczeństwa danych w firmie momentalnie znacznie rośnie, a ich chronienie staje się dużo łatwiejsze.

Zobacz również